קבוצות אימון

ילדים

ג'יו ג'יטסו ברזילאי משפיעים לטובה על כל תחומי החיים של הילד שלכם, אפילו על כאלה שלכאורה נראים לא קשורים. מהר מאוד תגלו איך מתפתחים אצלו הביטחון העצמי, הקואורדינציה, הכושר והמשמעת. האימונים יהפכו את ילדיכם לרגועים יותר ואלימים פחות וכמובן – יותר סבלניים.

בדומה לאומנויות הלחימה אחרות גם בג'יו ג'יטסו ברזילאי יש התקדמות לפי חגורות. לילדים עד גיל 16 יש חמש דרגות קידום: חגורה לבנה, אפורה, צהובה, כתומה וירוקה, כאשר כל אחת מהחגורות מחולקת לארבעה תת רמות בדמות פסים על החגורה. שיטת קידום זו מדרבנת את הילד להגיע לאימונים להשקיע בהם היות והוא מתוגמל בצורה סיסטמתית על הישגיו.

במועדון ישנן שתי קבוצות ילדים, חלוקת הילדים לשתי קבוצות נובעת מהשוני הקוגניטיבי והגופני בין שכבות הגילאים. בנוסף, היות ורוב העבודה במהלך האימון מתבצעת בזוגות, חלוקת הילדים לשתי קבוצות גילאים, מאפשרת להם להרגיש בנוח ליד בני גילם ובמקביל לפתח את יכולות התקשורת הבין אישית שלהם

גילאי 4-7

השרירים, פיתוח הקואורדינציה והמוטוריקה ברמה הפיזית, ופיתוח משמעת, התמדה, התמודדות עם קשיים ובניית תהליכי למידה נכונים ברמה הקוגניטיבית. בקבוצה זו אורך כל אימון הוא 45 דקות והאימונים מתקיימים פעמיים בשבוע.

גילאי 8-12

עם כניסת הילד לקבוצת גיל זו הילד שלכם נכנס לעולם הג'יו ג'יטסו הברזילאי של ממש. הדגש עובר ללמידת טכניקות וביצוע התרגילים כשאר לכל אורך הדרך התפתחות האישית של הילד מטופלת גם היא. בשלב הזה מצטרף גם רובד הקידום לפי פסים וחגורות, ואפשרות לצאת לתחרויות ארציות. בקבוצה זו הילדים מתאמנים שעה שלמה ומגיעים לאימונים פעמיים בשבוע.

נערים

גילאי 13-17

האימונים של הנערים הינם אימונים אינטנסיביים והם דומים מאוד לאימונים של קבוצת הבוגרים מאחר ומדובר בקבוצה עם אוריינטציית אימונים לתחרויות (קבוצת הנערים יוצאת פעמים רבות במהלך השנה לתחרויות השונות בישראל). האימונים בקצובה מתקיימים שלוש פעמים בשבוע ואורך כל אימון הוא שעה וחצי. החל מגיל 16 דירוג החגורות עובר לשיטת הבוגרים ובני ה-16 ומעלה זכאים לקבל חגורה כחולה. בשלב הזה תלמידים כבר נחשפים גם לאומנויות לחימה משולבות (אם.אם.איי) בנוסף לג'יו ג'יטסו ולעתים התלמידים הגדולים יותר בקבוצה, זוכים להתאמן גם עם הבוגרים.

בוגרים

גילאי +18

קבוצת הבוגרים היא קבוצה תחרותית מקצועית, שמתאמנים בה מגיל 18 ומעלה. הקבוצה בנויה במתכונת של תערובת הומוגנית בין הלוחמים המקצועיים וחובבי הספורט. בזכות השיטה הזו, התלמידים החדשים שעדיין לא מנוסים משתלבים בה מהר מאוד עקב עזרה קבועה המגיעה מחבריהם המנוסים יותר. לקבוצת הבוגרים ישנה אפשרות לבחור את כמות האימונים בשבוע מתוך שישה אימונים המתקיים באופן קבוע (שעות וימים מפורסמים בקטגוריית סניפים ולו"ז) ואפילו להגיע לכל השישה ,כאשר משך כל אימון הוא שעה וחצי. הכמות הגדולה של אימונים במהלך השבוע נועדה לאפשר גם לעסוקים יותר מאתנו להתאמן ולעמוד בקצב או לחילופין לתגבר את כמות האימונים לפני תחרות. כל ששת האימונים במהלך השבוע מחולקים לנושאים, דוגמת: אימון ג'יו ג'יטסו, אימון אגרוף תאילנדי (מוי טאי), אימון אם-אם-איי וכו'. נציגי האקדמיה מקבוצת הבוגרים משתתפים במהלך כל השנה בתחרויות השונות הן בג'יו ג'יטסו והן באם.אם.איי בישראל ובחו"ל.