האקדמיה

אקדמיית האג'ימה הוקמה ברומניה עוד בשנת 1990 על ידי רוברט (רובי) מונד ואביו. בשנים הראשונות להיווסדה רוב הפעילות באקדמיה התמקדה בלימודי קראטה וג'ודו. בסוף שנות התשעים רובי עלה לישראל, ובשנת 2001 הוא העתיק את פעילות האג'ימה לארץ הקודש תוך כדי שהוא משלב בתוך הפעילויות את האמ.אמ.איי והג'יו הג'יטסו ברזילאי. אקדמיית האג'ימה הינה אחת ממועדוני אומנויות הלחימה הוותיקים ביותר בישראל והיא הראשונה מסוגה בבאר שבע והדרום, אשר פועלת רשמית תחת אי.בי.ג'יי.ג'יי.אף.

IBJJF
IBJJF (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation

Flavio Behring Jiu-Jitsuבנוסף, האקדמיה הינה שלוחה של "ההתאחדות הבין לאומית של גרנד מאסטר "פלאביו בארינג" בישראל. היסודות של ההתאחדות מתמקדים בהדרכה, הכנה ובניית האופי של התלמידים יחד עם הקפדה על למידת טכניקות חדשות, תרגול, פיתוח כושר גופני ומשמעת, תוך עמידה בסטנדרט בינלאומי גבוה שנקבע על ידי מאסטר פלאביו בארינג (מבין תלמידיו הראשונים של הליו גרייסי האגדי). פלאביו בארינג מפורסם סביב העולם כאחד הבודדים בעלי חגורה אדומה שהיא דן 9 בג'ו ג'טסו. הקשר בין רובי לגרנד מאסטר פלאביו בארינג החל לפני שנים ארוכות כאשר רובי פגש את גראנד מאסטר בארינג באחד הסמינרים שהעביר ושם נוצר היניהם קשר מיוחד שנשמר באדיקות עד היום. מדי תקופה גראנד מאסטר פלאביו בארינג מגיע במיוחד לישראל על מנת לעשות סמינרים לתלמידי האקדמיה האג'ימה.

באקדמית האג'ימה ישנם מקצוענים שמשתתפים בתחרויות הן בישראל והן בחו"ל, בהן הם זוכים להישגים לא מבוטלים. הפעילות באקדמיה מתרחשת ברוב ימות השבוע והאימונים מתקיימים בבוקר ובערב. הגמישות בשעות מאפשרת  לעסוקים יותר מאתנו להמשיך ולהגיע לאימונים ללא פגיעה בשעות העבודה.
תחום אומנויות הלחימה אינו פשוט ודורש משמעת עצמית, כוח רצון וסבלנות, דבר שמוביל לאחוזי נטישה גבוהים. אך מהבחינה הזאת, האג'ימה מנצחת את הסטטיסטיקה בכך שהרוב המוחלט של התלמידים שמגיעים לראשונה – ממשיכים להתאמן שנים ארוכות.