שאלות ותשובות

מה צריך להביא לאימון הראשון?

בקבוק מים, מכנס קצר בלי ריצ'רצ'ים או ברזלים וחולצת טי-שרט (לא גופיה), מגבת (כי מזיעים המון) ובגדים להחלפה לאחרי האימון. מומלץ להימנע מאוכל לפחות 3 שעות לפני האימון.

אז איזה אומנות לחימה לומדים בעצם?

במהלך השבוע יש מספר רב של אימונים באקדמיה, כל אימון מוגדש לאומנות לחימה מסוימת. לדוגמא –  בתחילת השבוע יתקיים אימון ג'יו-גיטסו (עם חליפה). אמצע השבוע בבוקר יתקיים אימון אגרוף ובערב יתקיים אימון אגרוף תאילנדי וכו'. את פירוט סוגי האימונים והימים תוכלו למצוא בקטגוריית סניפים ולו"ז. מעבר לכל אלו מתקיימים אימוני אמ.אמ.איי המשלבים בתוכם את שלל הטכניקות ואומנויות הלחימה.

מה קורה באימונים עצמם?

כל אימון בנויי מארבעה שלבים:

  1. חימום שנועד למנוע נזק לשרירים ולדאוג שלא תחזרו תפוסים אחרי האימון
  2. למידת טכניקות חדשות לפי סוג אומנות הלחימה הנלמדת באותו השיעור
  3. ספארינג – תרגול מעשי בזוגות במצב לחימה
  4. מתיחות נוספות בתום השיעור

בספורט הזה יש המון פציעות, נכון?

לא נכון. נושא הבטיחות נמצא בראש סדר העדיפויות באימון ומכאן ששמירה על הפרטנר ועל עצמך באים הרבה לפני הניצחון. בנוסף, המאמנים מקפידים על לבישה של ציוד המגן המלא הנדרש לכל אומנות לחימה תוך פיקוח מתמיד על
הנעשה במסגרת האימונים.

אין לי ציוד בכלל, איך אוכל להתאמן?

אל דאגה, את הציוד רוכשים עם הזמן ולא מיד. ציוד הדרוש לשיעור וחסר, דוגמת כפפות האגרוף, ניתן להשאיל במועדון למהלך האימון. הדבר היחיד שחייבים לקנות כבר מהאימון השני, הוא מגן השיניים שעלותו היא באיזור ה-30 ₪ בכל חנות ספורט.

אין לי נסיון, איך אוכל להשתלב?

בקלות – כמו כל החדשים לפניכם…
הקבוצות שלנו מורכבות מתלמידים ברמות שונות. יש אצלנו אנשים שמתאמנים מעל 10 שנים ויש כאלה שהחלו לפני מספר חודשים בלבד. הוותיקים יותר עוזרים לחדשים להיקלט תוך מתן עזרה ועצות מנסיונם בזמן שהתכנים בשיעורים מועברים בצורה שמותאמת לכל רמות הנסיון.

אני לא בכושר בכלל, איך אוכל לשרוד אימון ארוך?

אין סיבה לחשוש מזה, יש לצדך מאמן מקצועי שיכוון אתכם כיצד לפעול כך שמאימון לאימון תעלו את גם רמת הכושר שלכם לצד לימוד הטכניקות.

איך אדע אם זה מתאים לי?

.עד שלא תנסו, לא תדעו. פשוט תבואו לאימון ניסיון ללא התחייבות.